Výlety po okolí

Výlety po okolí

 Kam po okolí vyrazit?

1. ČERCHOV

 Čerchov, s nadmořskou výškou 1042 m, se pyšní titulem nejvyššího bodu Českého lesa. Jedná se o jeden z nejlepších výletů, které může okolí nabídnout. Na vrcholu Čerchova se tyčí Kurzova věž, odkud můžete obdivovat nádherný výhled do širokého okolí.

K Čerchovu se můžete dostat pěšky i z hotelu Sádek (cca 20 km tam i zpět). Alternativně můžete přijet autem k parkovišti v Caparticích a odtud se vydat pěšky po asfaltové cestě, což zabere přibližně hodinu, až na samotný vrchol

2. ZŘÍCENINA HRADU STARÝ HERŠTEJN

Zřícenina hradu Starého Herštejna dominuje na vrcholu Starý Herštejn ve výšce 877,9 m nad mořem, asi 2,5 km jihozápadně od obce Pivoň. Pokud počasí přeje, nabízí zřícenina krásný výhled. Je však třeba mít na paměti, že tento výlet není vhodný pro kočárky.

K zřícenině můžete dojít i z hotelu Sádek (celkem 17 km) nebo si můžete pohodlně zaparkovat auto ve Vranově a pak přibližně hodinu strávit pěší cestou k hradu.

3. BAYERNWARTE - ROZHLEDNA

Bayernwarte je vyhlídková věž v Bavorském lese, nacházející se na kopci Dieberg u města Furth im Wald v okrese Cham. Konstrukce věže spočívá na betonových základech a je vyrobena z dřeva, dosahuje výšky 20 m. To umožňuje panoramatický výhled na okolní hory Bavorského lesa a Šumavy.¨

Na rozhlednu se dostanete od Dračích jezer po červené turistické stezce.


Doporučené restaurace v okolí

Když máme v hotelu Sádek výbornou kuchyni, rádi Vám doporučíme super tipy na vyzkoušení:

U Kulináře, Domažlice

- americká restaurace s výbornými burgery a `Plzničkou


Plus84AsianFusion, Domažlice

- asijská restaurace s možností objednání a odnesení jídla s sebou


Lummi coffee, Domažlice

- vyzkoušená a oblíbená kavárna s domácími dezerty


Chodská kavárna, Klenčí pod Čerchovem

- kavárná, která je dospupná pěšky z hotelu Sádek